20 november 2025

Stikstofbijeenkomsten leveren goede ideeën op

De SGP-Statenfractie organiseerde op 18 en 19 november twee bijeenkomsten op Walcheren en Schouwen-Duiveland om met agrariërs en andere betrokken ondernemers in gesprek te gaan over het Stikstofplan 2025. Dat plan werd begin november door de provincie Zeeland gepresenteerd.

We hoorden van ondernemers wat zij vinden van de nieuwe stikstofplannen van de provincie. De bijeenkomsten waren goed bezocht en erg waardevol, omdat er veel goede ideeën werden geopperd die de SGP goed kan gebruiken voor de inbreng tijdens de bespreking van het Stikstofplan in Provinciale Staten. Morgen (D.V. vrijdag 21 november) wordt het plan besproken tijdens de commissie Strategische Opgaven. De commissie is live te volgen via zeeland.nl.

Het doel van dit plan is om de natuur te herstellen, de uitstoot van stikstof te verminderen en weer (woning)bouwvergunningen te kunnen verlenen. De plannen hebben met name betrekking op de meest kwetsbare Natura 2000-gebieden: de omgeving van de Manteling van Walcheren en de Kop van Schouwen. Download hier het volledige Stikstofplan 2025.

De presentatie die tijdens de stikstofbijeenkomsten werd gehouden, bevat veel nuttige informatie. Daarom delen we deze ook graag met u. Hier staan onder andere de data en locaties in van de bijeenkomsten die nog door de provincie Zeeland worden georganiseerd op D.V. 8 en 11 december.